Rzetelny Regulamin Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Publikacje

 • Sklep‬ internetowy to wygodna forma handlu, ale i szereg wymagań prawnych

  23 październik 2015

  O czym należy pamiętać zakładając e-sklep, w Porannych Rozmaitościach radiowej jedynki, mówi Rafał Stępniewski, z portalu Rzetelnyregulamin.pl.

 • Lepsza ochrona konsumentów

  05 październik 2015

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uzyskał nowe uprawnienia, dzięki którym prawa konsumentów będą lepiej chronione niż dotychczas. Jak wyjaśniał w Polskim Radiu 24 Rafał Stępniewski (Rzetelnyregulamin.pl), zmiany wymusiły liczne afery z zawieraniem m.in. umów finansowych.

 • E-handel kuszący i łatwiejszy, ale może nieprzyjemnie zaskoczyć konsumenta

  03 październik 2015

  Stworzenie regulacji transgranicznego handlu online, którym zaufają zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy jest zadaniem Strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego – podkreśla w Polskim Radiu 24 Rafał Stępniewski z portalu Rzetelnyregulamin.pl.

 • Blisko połowa internautów nie ufa e-sklepom

  23 wrzesień 2015

  Zakupy w Internecie robimy coraz częściej, ale jak wynika z danych Gemius, prawie połowa internautów nie ufa e-sklepom. Taki brak zaufania może oznaczać spore straty dla przedsiębiorców działających online - mówi w Polskim Radiu 24 Rafał Stępniewski z serwisu Rzetelnyregulamin.pl.

 • Szał zakupów pod kontrolą

  23 lipiec 2015

  Letnie wyprzedaże w sklepach kuszą klientów atrakcyjnymi cenami. Z okazji korzysta trzech na czterech konsumentów. Rafał Stępniewski z portalu Rzetelnyregulamin.pl radził w Polskim Radiu 24, jak nie zostać oszukanym i co zrobić, gdy towar nie spełnia naszych oczekiwań.