Czym jest polityka prywatności?

Dokument nazywany “Polityką prywatności” nie musi być obecny na każdej stronie - o ile jej działalność nie jest związana z gromadzeniem i przetwarzaniem danych osobowych. W przeciwnym wypadku wskazane jest, aby Polityka prywatności została umieszczona na stronie www. Dlaczego? O tym przeczytasz więcej w darmowym poradniku, który możesz pobrać poniżej.


pobierz materiał

Co znajdziesz w materiale?

Nasz poradnik zawiera wszystkie najważniejsze informacje związane z dokumentem, jakim jest Polityka prywatności, a w szczególności:

Dlaczego warto mieć Politykę prywatności na stronie?

Dokument ten jest sporym ułatwieniem dla właścicieli serwisów on-line, którzy gromadzą oraz przetwarzają dane osobowe odwiedzających lub klientów, a dodatkowo - obecność tego dokumentu sprawia, że przedsiębiorca spełnia ciążący na nim obowiązek informacyjny wynikający z aktów prawnych. 

Polityka prywatności a RODO

Jeśli chcesz w pełni przygotować się do  rozpoczęcia stosowania nowych unijnych przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych - koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym piszemy, jak posiadanie Polityki prywatności pozwoli spełnić przedsiębiorcy kolejny obowiązek nakładany na niego przez RODO.

Polityka prywatności czy Polityka bezpieczeństwa?

Te dwa pojęcia są bardzo często - niesłusznie - mylone ze sobą. Oba dokumenty znacznie się od siebie różnią, różnice poznacie w naszym materiale.

Wypełnij formularz i pobierz:
...
Proszę wypełnić wymagane pola