Rzetelny Regulamin Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Polityka Bezpieczeństwa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Publikacje

 • Profilowanie – zmiany wprowadzane przez RODO i ich wpływ na branżę e-commerce

  30 października 2017
  Profilowanie, czyli bardzo powszechne zjawisko polegające na zbieraniu informacji o konsumencie na podstawie jego zachowań w sieci dotychczas nie było szczegółowo unormowane w polskim prawie. Ma się to zmienić wraz z wejściem w życie nowego, europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Jak brzmi definicja profilowania oraz jakie obowiązki nakłada unijne rozporządzenie na podmioty profilujące i jakie prawa zyskają osoby, które są temu procesowi poddawane? Więcej na ten temat w artykule Rafała Stępniewskiego dla BliżejBiznesu.
 • Profilowanie w e-commerce a ochrona danych osobowych

  20 lipca 2016
  Choć zjawisko profilowania w praktyce funkcjonuje już dłuższego czasu w internecie, do systemu prawnego wprowadza je dopiero nowe, przyjęte w maju tego roku Rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych. Czym jest profilowanie i jakie niesie za sobą skutki wyjaśnia Krystian Frydrych, specjalista od ochrony danych w Rzetelnej Grupie.
 • Jak dbać o bezpieczeństwo prawne firmy

  27 czerwca 2016
  Rozmowa Moniki Nogalskiej z magazynu Businesswoman & Life z Rafałem Stępniewskim, prezesem zarządu Rzetelna Grupa sp. z o.o.
 • Sklepy internetowe muszą zadbać o ochronę danych klientów

  15 czerwca 2016

  O skutkach nowego Rozporządzenia UE w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych opowiada Michał Rogoziński, ekspert ochrony danych osobowych w Rzetelnej Grupie.

 • 11 kwietnia br. wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o kredycie konsumenckim

  23 marca 2016
  Jakie obowiązki muszą spełnić instytucje pożyczkowe oraz jakie kary grożą za niedostosowanie się do nowych przepisów wyjaśnia radca prawny Rzetelnej Grupy, Magdalena Kot.